אקזמה

26 יול אקזמה

אקזמה

אקזמה היא למעשה תגובה של העור לגירויים חיצוניים ופנימיים הגורמת לפצע אדמדם עם גבולות מטושטשים שיכול להתפתח גם לשלפוחיות קטנות ועור קשקשי, עבה ויבש. האזור הלוקה באקזמה גורם לסובל מתופעה זו לגירוד קשה. זוהי למעשה הגדרה כוללת למצבים דלקתיים כרוניים של העור. במקרים רבים נגרמת האקזמה כתוצאה מתגובה אלרגית אולם גם גירוי פיזי, לחץ נפשי וזיהומי עור גורמים לאקזמה. מוקדים אופייניים: פנים, ידיים, פרקי ידיים, חלקים פנימיים של מרפקים וברכיים.


טיפול באקזמה ברפואה המערבית הקונבנציונאלית

טיפולים רפואיים מערבים קונבנציונליים באקזמה כוללים: אנטי היסטמינים, משחות סטרואידיות (קורטיזונים),  משחות  אנטי דלקתיות, משחות אנטי פטרייתית. תרופות אלו מרגיעות זמנית את העור אך אינן נותנות פתרון לבעיה מיסודה.


טיפול באקזמה באמצעות רפואה משלימה  / רפואה אלטרנטיבית

על פי הרפואה הסינית האלטרנטיבית אקזמה נגרמת עקב רעילות גבוהה בדם, כשל בתפקוד המערכת החיסונית וחוסר איזון הורמונאלי. מצבים אלו גורמים לרגישות ותגובת יתר של הגוף / מערכת החיסון. הטיפול באקזמה באמצעות הרפואה הסינית אלטרנטיבית כולל בד"כ: דיקור סיני, צמחי מרפא ואימוץ תזונה נכונה. טיפולים אלו מאזנים ומחזקים את מערכת החיסון ומערכות גוף אחרות הנמצאות בחוסר איזון ובכך עוזרים לגוף להתנקות מרעלים ולהתמודד טוב יורת עם הגירויים החיצוניים והפנימיים. הצמחים הסינים מכילים חומרים אנטיביוטיים טבעיים העוזרים לטיפול בדלקות העור. אימוץ תזונה נכונה מאזן את מערכות הגוף ומגביר את עמידות הגוף בפני הגירויים הגורמים לאקזמה.