גלי חום

26 יול גלי חום

גלי חום

גלי חום הנם חלק מהסימפטומים מהם  סובלות בעיקר נשים בתקופת הופעת המנפאוזה (גיל המעבר) גלי החום מופיעים בעקבות שינויים הורמונאליים הן בנשים והן בגברים. אצל נשים מדובר בירידה הדרגתית ביצור אסטרוגן ע"י השחלות וביצור הורמון הפרוגסטרון, אצל הגברים מדובר בירידה בהורמון הטסטוסטרון. שינויים אלו משפיעים על בלוטת ההיפותלמוס במוח אשר שולטת גם במערכת ויסות החום בגוף.


טיפול בגלי חום ברפואה המערבית קונבנציונאלית

הרפואה המערבית מפנה אנשים הסובלים מגלי חום לטיפול הורמונאלי חלופי –HRT. לאחרונה התגלה כי טיפול מסוג זה מגביר את הסיכויים ללקות במחלות הבאות: מחלות לב, סרטן שד ושבץ


טיפול בגלי חום ברפואה הסינית אלטרנטיבית

הרפואה הסינית, המטפלת בהצלחה כבר אלפי שנים בתופעות של גיל המעבר באמצעות צמחי מרפא טבעיים, דיקור סיני ושמירה על תפריט של תזונה נכונה ומאוזנת כדרך הבריאה ביותר לטיפול בבעיה של גלי חום. שימוש בדיקור סיני גורם להגברת יכולת הגוף לטפל בעצמו עקב הטיפול במקור הבעיה ולא בסימפטומים כלומר בחוסר האיזון ההורמונאלי הגורם לתופעה של גלי חום. שילוב של דיקור וצמחי מרפא מקררים מומלץ בכדי להפסיק את הגלי החום. אימוץ תפריט תזונה מתאים לטיפול בבעיית גלי החום מביא את התוצאה הטובה ביותר עד לרמת הפסקת הגלים. עם תחילת הופעת גלי החום כדאי להפסיק לצרוך את החומרים הבאים: אלכוהול, קפאין, ניקוטין, מזון חריף ומטוגן, שוקולד, מוצרי חלב וכו'.