הורמון FSH גבוה

24 יול הורמון FSH גבוה

הורמון FSH גבוה

הורמון ה-FSH המופרש ע"י בלוטת יתרת המוח עוזר לנשים לשלוט בגירוי הזקיקים המתפתחים לביציות בשחלות ובסדירות המחזור החודשי. אצל גברים עוזר ההורמון בייצור הזרע. רמת FSH גבוהה מידי או נמוכה מידי גורמת בד"כ לבעיות פריון הן אצל נשים והן אצל גברים.  סיבה לבעיות פוריות במקרה שלFSH  גבוה היא כי למרות שלמעשה ההורמון תורם ליצירת זקיקים וביציות אצל האישה במקרים של גיל בוגר יותר אצל האישה הגוף מייצר כמות גדולה של FSH  מכיוון שאיכות וכמות הביציות היא נמוכה מידי ועדיין לרוב לא מצליח לייצר ביצית איכותית.


טיפול הורמון FSH גבוה באמצעות הרפואה המערבית הקונבנציונלית

בד"כ הרפואה המערבית מציעה טיפול של חיזוק הורמונים אחרים על מנת לנסות ולאזן את ייצור הורמון ה-FSH. הטיפול ניתן באמצעות גלולות למניעת הריון. בחלק מהמקרים תהליך זה עוזר ליצור ביציות אולם אינו מצליח לשפר את איכותן.


טיפול בהורמון FSH גבוה באמצעות רפואה משלימה / רפואה אלטרנטיבית

הרפואה הסינית משתמשת בעיקר בדיקור סיני בכדי לאזן את רמת ה-FSH . ע"פ הרפואה הסינית הבעיה שיוצרת את חוסר האיזון בהורמון ה-FSH  היא בעיה של חוסר איזון כללי בגוף. המבנה האנטומי של האישה מעיד על יכולת פריון פוטנציאלית עד גיל 45, כאשר קיים בגוף חוסר איזון כללי אנרגית הגוף הולכת לטיפול בבעיה זו תוך הזנחה של מערכות הגוף האחרות. החזרת האיזון באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא ואימוץ תפריט תזונה מתאים הוכיח עצמו כטיפול יעיל בתופעת חוסר האיזון ההורמונאלי ולכניסה להריון של מטופלות שטופלו בשיטות אלו למרות ממצאים של FSH   גבוה. הגברת הזרמת הדם לשחלות ולרחם מעודדות יצור איכותי של ביציות. כיום גם רופאים מערביים ממליצים על טיפול משלים ברפואה האלטרנטיבית לטיפולי הפוריות.