כאבי מחזור

26 יול כאבי מחזור

כאבי מחזור

עד 90% מהנשים בתקופת הפוריות סובלות מכאבי מחזור בדרגה כל שהיא בין שכאבי המחזור מופיעים לפני, במהלך או אחרי המחזור. עד 10% מהנשים הסובלות מהמחלה מגיעות למצב של אי תפקוד בעת כאבי המחזור הקשים. נשים מדווחות על סימפטומים רבים כשהעיקריים בהם הם: כאבי בטן עם הקרנה לגב, לגפיים ולראש, שינויים קיצוניים במצב הרוח, כעס, בכי דיכאון, עייפות, סחרחורות, כאבי ראש, רגישות בחזה, הפרעות שינה, עצירות, שלשולים אקנה ועוד.


טיפול בכאב מחזור באמצעות הרפואה המערבית קונבנציונלית

הרפואה המערבית מניחה כי הסיבות לתופעה היא רמת הפרוגסטרון ואסטרוגן בגופה של האישה ולכן היא מציעה לאישה הסובלת מתסמונת קדם וסתית / כאבי מחזור טיפול הורמונאלי בנוסף מציעה הרפואה המערבית טיפול באמצעות תרופות פסיכיאטריות לטיפול בדיכאון ומצבי הרוח. תרופות אלו משפיעות על רמת הסרטונין במוח ומפחיתות כאב אולם הן מלוות בתופעות לוואי רבות.


טיפול בכאבי מחזור באמצעות רפואה סינית / רפואה אלטרנטיבית

לעומת הרפואה המערבית המניחה כי כאבי מחזור הנם חלק טבעי ממחזור הווסת, הרפואה הסינית אינה מסכימה עם הנחה זו. הטיפול ברפואה הסינית כולל טיפול באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא ואימוץ תפריט תזונה נכונה. הרפואה הסינית עובדת על מנת להפחית את כאבי המחזור מצד אחד אבל מצד שני גם לטפל בשורש הבעיה. ע"פ הרפואה הסינית מקור הבעיה שיוצרת את כאבי המחזור זו חסימה בזרימה החופשית של הדם. טיפול באמצעות צמחי מרפא תורמת להעלאת רמת האנרגיה בגוף במקביל ליצירת איזון הורמונאלי ולזרימת הדם.