כאבי ראש

26 יול כאבי ראש

כאבי ראש

כאבי ראש הם תופעה נפוצה ביותר באוכלוסייה ולרוב הם קלים אולם ישנם מצבים של כאבי ראש חזקים אשר יכולים להעיד על גידולים ודימומים. למעשה כשני אחוז מהאנשים המגיעים למיון בבית החולים, מתלוננים על כאבי ראש. ישנם למעלה ממאתיים סוגים של כאבי ראש המתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: כאב ראשוני אשר הסיבה להופעתו אינה ידועה וכאב שניוני הנובע ממחלה או מכה. כאבי ראש המופיעים באופן תדיר יכולים ליצור נזק לאיכות חייו וכלכלתו של אדם.
כאב הראש השכיח ביותר הוא כאב הראש הלוחץ הנגרם בעיקר בשל מצבים של לחץ או מתח נפשי. מיגרנה היא סוג של כאב ראש המופיע בדרך קבע במצבים מסוימים


טיפול בכאבי ראש באמצעות הרפואה המערבית קונבנציונאלית

הרפואה המערבית קונבנציונלית מטפלת בכאבי ראש בד"כ באמצעות תרופות כמו אופטלגין או אקמול אולם במצבים כרוניים של כאב ראש תרופות אלו מתחילות לאורך זמן ליצור כאבי ראש בעצמן ויש צורך באימוץ טיפול אחר. התרופות המשמשות ברפואה המערבית גורמות לשחרור של סרטונין אשר משפיע על התכווצות והתרחבות כלי הדם במוח ועל תחושת הכאב. תרופות אלו משאירות רעלים לאורך זמן בכבד ועלולות לגרום לנזקים אחרים כתוצאה מהעמסת הרעלים על הכבד.


טיפול בכאבי ראש באמצעות רפואה משלימה / רפואה אלטרנטיבית

במקרים בהם כאב הראש נוצר כתוצאה מטראומה חיצונית או הוא מלווה בסחרחורות קשות, חום, הקאות או לחץ דם גבוה כדאי מאוד לפנות לרפואה המערבית לטיפול בבעיה. במקרים אחרים הרפואה הסינית אלטרנטיבית מטפלת בכאבי ראש באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא.  ע"פ הרפואה הסינית כאבי ראש נגרמים כתוצאה מחוסר איזון בכבד ולכן השפעתן של התרופות המערביות המעמיסות על הכבד היא הפוכה מההשפעה הרצויה. דיקור סיני פועל בצורה יעילה ביותר על האזור האחראי במוח על הכאב וגורם לשחרור אנדורפינים וסרטונין בצורה טבעית ויעילה ביותר ללא תופעות לוואי ובכך מטפל בכאב. בנוסף מטפל הדיקור באיזון הגוף לטווח ארוך באמצעות טיפול במערכת הכבד שחוסר איזונה הוא אחד הגורמים המרכזיים לכאבי הראש.  הרפואה האלטרנטיבית נותנת דגש לאימוץ תפריט תזונה נכון כאמצעי להימנע מכאבי ראש.