לחץ נפשי

26 יול לחץ נפשי

לחץ נפשי / מתח נפשי

החיים המודרניים הנם מהירים ודורשניים עובדה זו גורמת לאדם לחוות לחצים כמעט בכול  רובד של חייו הן בעבודה והן בחיים הפרטיים. לחץ זה מגביר תחושות של חרדה ופחד. מחלות רבות מייחסות לגורם המתח הנפשי כולל לחץ דם גבוה, כאבי ראש ודיכאון. מתח נפשי הינו אחד הגורמים המרכזיים להיחלשותה של מערכת החיסון והוא מהווה חסם בפני ריפוי מחלות. לחץ גורם לשחרור חומרים במוח ויכול להיות חיובי במקרה בו אנו צריכים למהר בנושא מסוים. לחץ לאורך זמן אינו חיובי לבריאות האדם ויכול לגרום לבעיות שינה, כאבי ראש, כאבי בטן, כאבי גב, כאבי צוואר, תסמונת המעי הרגיז, פצעי לחץ, כאבי מחזור, אסטמה ואף סרטן.
מערכת העצבים אחראית הן על מצב של רגיעה והן על מצב של לחץ . כאשר מופיעה סכנה, מערכת העצבים נכנסת לתגובת מערכת לחץ הכוללת שחרור כמויות גדולות ביותר של אנרגיה (באמצעות סוכרים) לגוף, שחרור כמות גדולה של אדרנלין ע"י הכליות, הגברת קצב פעימות הלב ורמת לחץ הדם. כאשר אדם נמצא במצב של מתח או לחץ נפשי לאורך זמן, מערכות גופו עובדות מעבר לנדרש, דבר המתיש את הגוף ופוגע במערכת החיסונית. התוצאה הסופית היא סימפטומים כמו עייפות כרונית, תשישות, סכרת ומחלות נוספות.


טיפול בלחץ נפשי / מתח נפשי באמצעות הרפואה המערבית הקונבנציונלית

הרפואה המערבית מטפלת בלחץ נפשי או מתח נפשי לרוב באמצעות תרופות פסיכיאטריות שונות.


טיפול בלחץ נפשי / מתח נפשי באמצעות רפואה משלימה / רפואה אלטרנטיבית

ע"פ הרפואה הסינית מתח נפשי הוא הגורם מספר אחד להיחלשותה של מערכת החיסון. הרפואה הסינית מטפלת בלחץ או מתח נפשי באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא ואימוץ תפריט תזונה נכון. יזון הדיקור הסיני משחרר אנדורפינים אשר מקלים באופן מידי על תחושת הלחץ באמצעות הקלת כאב ושיפור זרימת הדם. הדיקור הסיני מסייע גם באיזון והפחתת של הורמון הסטרס קורטיזול המופרש במצבי לחץ. טיפול זה תורם להרפיית השרירים, הורדת קצב הלב ולחץ הדם. רפואה הסינית מצליחים במשך אלפי שנים לטפל בבעיות של לחץ נפשי, מתח נפשי, דיכאון ושאר בעיות נפשיות ביעילות רבה. כמו כן מכוונת הרפואה האלטרנטיבית את הסובל מלחץ נפשי/ מתח נפשי לאימוץ תזונה נכונה, ביצוע כושר גופני ולאימון בנשימה נכונה.