דמיון מודרך כוחם של מחשבות חיוביות לחולל שינוי

דמיון מודרך המפתח לשינוי טמון ביכולת שלנו לעצב את הזמן.

 

דמיון מודרך היא טכניקה טיפולית הכוללת מגוון של שיטות טיפול והתפתחות אישית, המתבססות כולם על כוחו של הדמיון ועל כוחם של מחשבות חיוביות לחולל טרנספורמציה אישית.
ראשית מתחילים בהרפיה. באמצעות הכוונה והדרכה על ידי איש מקצוע, אתם מתחילים את הטיפול בהרפיה מוחלטת, שחרור של כל מתח וכאב האצור בגוף.
ישנו קשר הדוק בין תהליך ההרפיה הראשוני לבין שיטות של מדיטציה ויוגה עתיקות שמטרתן להביא אותנו קודם כל למצב של איזון, בו אנחנו שוכבים בנוחות על הגב, או יושבים על כסא, ופשוט מאפשרים לעצמנו להתרכז בנשימות ולאט לשחרר את עצמנו מכובד המחשבות והרגשות המעיקים עלינו במהלך חיי היום יום.

 

דמיון מודרך

שלב ראשון הרפיה

בתהליך הראשוני של ההרפיה, השלב הראשון בתרפיה מבוססת דמיון מודרך, אתם זקוקים ליד מכוונת, לאדם מקצועי ורגיש, שיוכל להדריך אתכם שלב אחרי שלב, כיצד להגיע לרגיעה מוחלטת. לעתים הדבר לוקח זמן אבל אל דאגה בעזרת ההדרכה הנכונה מובטחת לכם הדרך להצלחה.

שלב שני מסע אל הדמיון

השלב השני הוא עיקרו של הטיפול, כלי העזר של המטפל הוא דימויים באמצעותם הוא מחזיר את המטופל אחורנית במסע אל הדימיון. כך למשל, יוכל המטפל לדמיין סירה שטה במורד נהר הזמן, המטופל יוצא למסע אחורנית בזמן ועוגן את הספינה לצד התקופה אליה הוא מעוניין לחזור. הטיפול מאפשר לנו לסגור מעגלים פתוחים ולרפא פצעים מהעבר.
דמיון מודרך פונה גם אל ההווה ואל העתיד, הטיפול מסייע בשינוי אורח החיים בהווה מתוך התבוננות באמצעות הדמיון בתהליכי שינוי והחלמה. לשם התמודדות נכונה עם שינויים אפשר לדמות מצב של זחל הנמצא בתוך גולם ויוצא אל העולם. האדם ידמיין את עצמו פורץ מתוך הגולם רענן, מלא אנרגיה ונקי ממועקות העבר, התחלה חדשה מרגשת ומלאה באנרגיה.
בעזרת דמיון מודרך אפשר להתחזק גם לקראת שינויים עתידיים, הטיפול יוכל לסייע לנו לקבע את השינויים באורח החיים ובדרך המחשבה בהווה, בעזרת הטיפול הדפוסים הישנים והשליליים בהדרגה יחלשו וייעלמו.

אצלנו בקליניקה תוכלו למצוא בדיוק את המטפל המתאים לכם, לשם התחלת התהליך והמשך הטיפול. פסיכולוגים מקצועיים, אנשי טיפול ממגוון רחב של הכשרות טיפוליות ומקצועיות.

יעילות הטיפול

דמיון מודרך אידיאלי לחיזוק כוחות הנפש של האדם לקראת התמודדות עם מצבים לא פשוטים או שינויים מתוכננים. באמצעות הטיפול ניתן יהיה לחזק את המשאבים הפנימיים תוך חיזוק תחושת הביטחון העצמי, הקבלה העצמית, כושר ההתמדה, הנחישות והאומץ. במהלך הטיפול נמצא בתוכנו את מקורות ההזנה והריפוי, במסירות ובאהבה המטפל מדריך את המטופל לחפש מקורות הזנה ועוצמה פנימיים.
לאחר מספר טיפולים מתפתחת מערכת יחסים אינטימית יותר בין המטפל למטופל, נוצרים יחסי אמון המאפשרים למטופל לחשוף פרטים אינטימיים ומשמעותיים מתוך עברו. בעזרת דמיון מודרך ניתן יהיה לאתר את שורשי הבעיות, המקור לאותם קשיים שמלווים את המטופל גם היום ופוגעים באיכות חייו. המטפל פועל לזיהוי הגורמים לבעיה והמקור לחולשה, הוא מבקש לאתר את הרגע בו החלו להתעורר התחושות הבעייתיות ובאמצעות מסע בזמן להביא לריפוי והחלמה.

לייעוץ ראשוני עם מטפל/ת ולקביעת תור לקליניקה, צרו קשר