טיפולים

דואליות הגוף והנפש

החל מתקופת יוון העתיקה ניסו אפלטון ואריסטו וכן הוגי דעות מהפילוסופיה ההודית לאשר את קיומו של הדואליזם בין הגוף והנפש. בסופו של דבר היה הפילוסוף רנה דקארט בן המאה ה-17 אשר טען שהנפש היא חומר לא פיסיקלי אשר מהווה דבר חושב והיה הראשון שזיהה אותה עם תודעה.

בכך טבע דקארט את המונח הידוע "אני חושב משמע אני קיים".

סוגי הטיפול בקליניקה

פסיכותראפיה גופנית- שיטת אבחון ריפוי וטיפול העושה שילוב בטכניקות של נשימה, תנועה, מגע, מדיטציה, עבודת יצירה, קול ודמיון מודרך. היא מטפלת בשני כיוונים האחד- באבחון, חשיפה וטיפול במצב הרגשי מאחורי הבעיה הגופנית והשני- בפתיחה ואיזון של חסימות היוצרים את הבעיה הגופנית. היא מטפלת במצבים כמו: דיכאון, חרדות, משברים, שכול ועוד מצוקות נפשיות וכן באנשים הסובלים מכאבי שרירים, שלד, מחלות כרוניות ומגוון מצוקות ובעיות גופניות.

דיקור– טכניקת טיפול סינית עתיקה עוד מהמאה ה-2 לפנה"ס. מחקרים מצאו כי דיקור סיני משחרר משככי כאבים טבעיים בגוף האדם ויש לו תועלות מוכחות בהפחתת כאבים, שחרור חסימות ואנרגיית הצ'י. (אנרגיית החיים).

טווינה– שיטת טיפול סינית עתיקה המכונה בעולם המערבי בשם "הפיזיותרפיה הסינית". זהו עיסוי רפואי עמוק ואנרגטי, שמטרתו לשפר ולהוליך את אנרגיית הצ'י. (אנרגיית החיים) ולגרום לגוף לרפא את עצמו. מיועד לילדים ולמבוגרים ונמצא יעיל לטיפול בבעיות שלד, כאבי גב, פריצות דיסק, כאבי שרירים, בעיות ברכיים, כאבי מרפקים, בעיות עיכול ועוד.

צמחי מרפא– לטיפול בצמחי מרפא יש מוניטין של אלפי שנה בתרבויות כמו מצרים, יוון העתיקה ועד לאינדיאנים והוא בעיקר ידוע כחלק מהטיפול במזרח הרחוק במדינות כמו סין, יפן והודו.

מרשמים עתיקים של פורמולות צמחי מרפא משמשים עד היום לטיפול במגוון בעיות של גוף ונפש. אין כמעט צמח בטבע שאין לו תפקיד לריפוי, חיזוק ותמיכה בגוף האדם.

השימוש בצמחי מרפא, מפחית את השימוש בתרופות מהזן הכימי של הרפואה הקונבנציונאלית.

נטורופתיה– זוהי שיטת טיפול המשלבת ידע מדעי מודרני יחד עם רפואה מסורתית. מקורות השיטה הזו עוד מהאסכולה הרפואית של היפוקרטס, אשר הגדיר את הטבע של גוף האדם כרופא הכי טוב שלו.

שיטות הטיפול של הנטורופתיה עושות שילוב בין תזונה וצמחי מרפא, תנועה וטיפולים במגע ומתאימים כטיפולי מניעה או לטיפול בבעיות רגשיות ופיסיות קיימות.

טיפול במגע– חלק משיטות האבחון ברפואה ההוליסטית ושיטת ריפוי בפני עצמה. טיפול במגע מאפשר רגיעה והרפיה גם למטרות של שחרור וריפוי של איברים פנימיים. טיפול במגע תורם לחיים בריאים והוא מתקיים דרך האמפטיה וההכלה של ידי המטפל, בתקשורת של מגע בלתי ורבאלית אך בעלת עוצמה בלתי ניתנת לתיאור.

לייעוץ ראשוני עם מטפל/ת ולקביעת תור לקליניקה, צרו קשר